IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

IRIMON - Zelená firmaTisk

Naše společnost IRIMON, spol. s r.o. se rozhodla dál nepřispívat ke globálnímu nárůstu teploty a maximálně omezit ekologickou zátěž, zanechanou přírodě.
Na začátku je to kupříkladu výběr zboží, které nabízíme našim zákazníkům. Nechceme prodávat produkty s krátkou životností. Tím sice jdeme proti současnému trendu „plánované životnosti“, takzvané životnosti s ručením omezeným. Myslíme si však, že každý výrobek by měl sloužit minimálně několik let, ne jen po dobu platné záruky. Vyvstane-li stín podezření, že výrobek nesplňuje tento pro nás jeden ze základních požadavků, nemilosrdně ho odstraníme z portfolia a dále nenabízíme. Z tohoto důvodu jsme kupříkladu ukončili prodej plastových plotů, relativně krátká životnost a nutnost časté výměny by byla sice z obchodního hlediska vítaná, ale zároveň by střednědobě znamenala značný nárůst plastového odpadu.

Při odesílání zboží není vždy nutné používat nový balík, použitý ve většině případů ještě dobře poslouží, i když možná nevypadá tak elegantně. Proto od nás můžete obdržet zboží zabalené v obalu, který již prošel řádný kus světa. Když pak obal doslouží coby krabice, proženeme ho drtičkou a další část „profesního“ života může být použit jako výplň balíků. A když už sáhneme po novém potištěném obalu, proč nezkusit nezvyklý nebělený papír, který si zachovává svou zvláštní typickou barvu?

Tvrdě omezujeme používání jednoúčelových plastů. Když nás přijdete navštívit, můžete si povšimnout, že nápoje pro Vás máme ve vratných skleněných lahvích a při pravidelných „grilovačkách“ s vámi, našimi zákazníky, jsou k dispozici nikoliv plastové, ale přírodě více nakloněné dřevěné příbory, nebo v ideálním případě používáme sklenice, porcelánové talíře a kovové příbory. Myjeme je. Je s tím sice práce, ale neprodukujeme zbytečné jednorázové produkty.

Stane se, že se nezadaří odhadnout množství materiálu, nutného pro instalaci. Pak není problém u nás odevzdat nepoužité zbytky, kupříkladu potrubí, geotextilie, odřezky kabelů.

Nově jsme se zapojily do projektu Zelená firma organizovaného společností REMA Systém, a.s., tím jsme se v ekologickém přístupu posunuli ještě o pár příček výše. Projekt je zaměřen na zjednodušení sběru baterií a drobného elektroodpadu od občanů přímo v místě jejich zaměstnání. Do sběrného boxu tak můžeme odkládat vysloužilá elektrozařízení, baterie, tonery, zářivky, CD a DVD, a to nejen firemní, ale i zaměstnanců. Odevzdat je možné i velká elektrozařízení. Ke každému odevzdanému boxu elektroodpadu obdržíme doklad o ekologické likvidaci. Množství odevzdaného elektroodpadu je pak převedeno na množství ušetřených surovin a na ekvivalentní množství CO2, které díky tomuto zodpovědnému chování, nebylo vypuštěno do ovzduší. Dalším, neméně důležitým přínosem, je i šíření povědomí mezi občany o nutnosti recyklace. Že jsme se tohoto úkolu zhostili zodpovědně, dokazuje i získání certifikátu a loga Zelená firma, kterou se nově pyšníme.